Obróbka blatów
Wykonujemy usługi docinania i oklejania krawędzi parapetów oraz blatów.

Cięcie proste

Cięcie wykonywane bezpośrednio przy zakupie blatów.

Cięcie krzywoliniowe

Cięcie wykonywane pod zamówienie według rysunków bądź szablonów z uwzględnieniem kątów wypukłych, kątów wklęsłych, łuków o różnych promieniach. Wykonujemy łączenia blatów: docięcie pod kątem 45º, zacięcie profili blatów, piórowpust.

Brzegowanie

Wyróżniamy dwa zasadnicze sposoby oklejania krawędzi: laminatem 0,5 mm oraz pcv 2 mm. Oklejamy krawędzie po wykonaniu cięcia prostego jak i krzywoliniowego. Na indywidualne potrzeby naszych klientów wykonujemy usługę oklejania krawędzi blatów z obrzeża powierzonego. Dużym zainteresowaniem cieszą się blaty i parapety z krawędzią lakierowaną, Możliwość połączenia dowolnego koloru laminatu z lakierem jednobarwnym firmy ICA sprzyja tworzeniu ciekawych aranżacji wnętrz.


Cięcie płyt meblowych

Zakupione u nas płyty tniemy na formatki na nowoczesnej pile panelowej sterowanej komputerowo. Maszyna współpracuje z nowoczesnym programem do optymalizacji rozkroju i magazynowania płyt. W pełni skomputeryzowana, daje możliwość wykonywania optymalnych rozkrojów przy minimalnych stratach płyty. Mobilny stół z poduszką powietrzną zabezpiecza płyty przed uszkodzeniem i porysowaniem. Łatwa obsługa znacznie przyspiesza realizację zleceń. Możliwość cięcia płyt do 76 mm grubości. Każda z wyciętych formatek jest indywidualnie opisywana, dzięki czemu monter łatwiej zidentyfikuje poszczególne części mebli. Dla stałych klientów jest możliwość skorzystania z opcji e-rozkój.

Oklejanie obrzeżem ABS

Posiadamy nowoczesną okleiniarkę wyposażoną w nowoczesne agregaty, które zapewniają wysoką jakość obróbki: frezowanie wstępne; frezowanie, cyklinowanie i polerowanie krawędzi. Formatki wykonywane dla Klientów są wykończone perfekcyjnie, z użyciem obrzeży ABS idealnie dopasowanych kolorystycznie do dekorów płyt.


Pogrubianie elementów, klejenie płyt

Wykonujemy pogrubianie płyt meblowych przez sklejanie ze sobą formatek na prasie hydraulicznej. Zapewnia to idealne połączenie płyt na całej ich powierzchni i pełną stabilność połączenia. Pogrubiane elementy formatujemy i okleinujemy ABS-em o wymaganej szerokości (kolor idealnie dopasowany do płyty).

Cięcie krzywoliniowe, wycinanie kształtów

Możliwe jest zamawianie elementów nie tylko ciętych prostoliniowo, ale również krzywoliniowo – zgodnie z rysunkiem, szablonem itp. dostarczonym przez Klienta. Usługa wykonywana jest na centrum obróbczym CNC co zapewnia 100% precyzję i powtarzalność.


Ostrzenie pił i frezów

Świadczymy usługi w zakresie ostrzenia pił tarczowych HM o średnicach od 120mm do 400mm. Wysoką jakość zapewniają nowoczesne ostrzałki sterowane numerycznie.